Aktualności

PRAPREMIERA ZA NAMI

29 / 09 / 2020

W miniony weekend Teatr Lalek Banialuka zainaugurował kolejny sezon artystyczny dwoma prapremierowymi pokazami spektaklu Augustus w reż. Jacka Popławskiego.

 

U podstaw decyzji o organizacji sobotnio-niedzielnego święta stanęły obostrzenia związane z COVID-19, obligujące Teatr do ograniczenia dostępnych miejsc na widowni. Nie chcieliśmy zawieść widzów, nie mogąc pomieścić wszystkich spodziewanych gości. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tych trudnych dla wszystkich czasach również i widzowie nie zawiedli nas. Jest nam tym bardziej miło, że Augustus został bardzo dobrze przyjęty. W rozmowach po spektaklach podkreślano zalety reżyserii, scenografii, muzyki i gry aktorskiej, utwierdzając nas w przekonaniu, iż Augusuts będzie dobrą i wyrazistą propozycją w ofercie teatru kierowanej do młodzieży i dorosłych.

Dodać należy, że teatralne święto rozpoczęliśmy już w piątkowy wieczór specjalnym pokazem dla mediów i nauczycieli. Po spektaklu miała miejsce bardzo ciekawa rozmowa nauczycieli z twórcami przedstawienia; reżyserem Jackiem Popławskim i kompozytorem Piotrem Klimkiem.

Zapraszamy na kolejne spektakle!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.