Aktualności

Mamy to w naturze! Czyli kilka słów o ideach (nie tylko) na nowy sezon artystyczny

01 / 09 / 2023

Nowy sezon artystyczny 2023/2024 w Teatrze Banialuka będzie wyjątkowo... zielony! Trwając w zachwycie nad światem, postanowiliśmy w szczególny sposób szerzyć idee i wartości wpisujące się w wielopłaszczyznowy szacunek do natury.

Baner na nowy seson w kolorach

Niezaprzeczalną inspiracją w "naturalnej" postawie do świata i sztuki jest dla nas postać Franciszka z Asyżu, z którą spotkamy się w pierwszej teatralnej realizacji w tym sezonie.

Spektakl „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” w reżyserii Jacka Popławskiego zarówno w treści, jak i formie, pełen jest wyrazów miłości i szacunku do świata natury (więcej o spektaklu przeczytasz tutaj). Minimalizowanie zużycia surowców podczas tworzenia scenografii, zaproszenie do współpracy fundacji, działających na rzecz zwierząt domowych (Psia Ekipa) i dzikich (Mysikrólik), warsztaty kreatywne dla dzieci (podczas których tworzone były chociażby gryzaki dla czworonożnych przyjaciół) oraz szereg innych wydarzeń towarzyszących - wszystko to, nakreśla kierunek, w jakim chcemy podążać, nie tylko na początku sezonu artystycznego.

Przygotowanie spektaklu „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” stanowi główną część realizacji zadania „Sztuka i ekologia”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Wydarzenia dla dzieci i młodzieży”.

Mecenas:

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.