Aktualności

Psia Ekipa z wizytą w Banialuce

02 / 10 / 2023

Moc wrażeń, wzruszeń i motywacji - czyli przepis na niezapomnianą, rodzinną niedzielę wg Teatru Banialuka! Wszystko za sprawą przedpremierowego pokazu spektaklu o „braciach mniejszych” i ich patronie, który poprzedziły odwiedziny wyjątkowych gościń!

Pierwszy dzień października upłynął nam pod hasłem świętowania premiery spektaklu „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” w reżyserii Jacka Popławskiego. Tego dnia dwukrotnie pokazaliśmy sztukę publiczności.

Pierwszy pokaz odbył się przed południem. Poprzedziła go prelekcja Fundacji Psia Ekipa – pani Joanna przedstawiła pokrótce widzkom i widzom w różnym wieku historię, założenia i cele Fundacji, uświadamiając, jak bardzo istotna jest czujność i wrażliwość na dobro zwierząt żyjących najbliżej człowieka – psów i kotów. Bycie opiekunem (nie właścicielem!) zwierzaka wiąże się z ogromną radością, ale też odpowiedzialnością – mamy nadzieję, że każda obecna na prelekcji osoba zabrała tę prawdę ze sobą.

 

Czy wiesz, że...

Nawet jeśli z jakiegoś powodu (choćby częstych wyjazdów, warunków mieszkaniowych czy możliwości finansowych) dana rodzina nie może powiększyć się o czworonożnego członka, może w inny (niż adopcja psa czy kota) sposób okazać troskę o braci mniejszych! Regularne spacery z podopiecznymi (nie tylko) bielskiego schroniska, sesje głaskania i czochrania, a także pomoc w gromadzeniu potrzebnego wyposażenia kojców (np. w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym przyda się każdy koc!) to alternatywy dla tych, którzy nie mogą przygarnąć zwierzaka ze schroniska pod swój dach.

Podczas poruszającej serca prelekcji, na scenie naszego Teatru pojawił się gość specjalny, nieustannie merdający ogonkiem - Puzio! Uroczy wychowanek i jednocześnie wierny przyjaciel pani Basi – członkini Fundacji Psia Ekipa, jest przykładem tego, że gest dobroci jednej istoty, może okazać się prawdziwym cudem dla drugiej.

Bohaterowie nie noszą peleryn – za to wielu z nich często ma w kieszeni psi smakołyk :) 

 

 

Kilka słów o Psiej Ekipie

Fundacja Psia Ekipa to grupa zapalonych miłośniczek i miłośników braci mniejszych, która od ponad dekady wspiera i uzupełnia działania Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Szeroko pojęta pomoc w adopcjach, interwencje i zwalczanie przejawów przemocy i zaniedbań wobec zwierząt towarzyszących człowiekowi na co dzień, a ostatnio również zapewnianie domu i całodobowej opieki najbardziej pokrzywdzonym istotom (projekt Psia HAU-pa), to codzienne działania Fundacji.

Najnowsza inicjatywa edukacyjna Psiej Ekipy nosi nazwę “Przyjaciel na całe życie”. Projekt ten obejmuje szereg działań, mających na celu m.in. uświadomienie dzieciom, jak ważną, dobrą rolę w życiu zwierząt może (i powinien!) pełnić człowiek oraz nauczanie odpowiedzialnego dbania o najbliższych nam braciszków mniejszych.

Pies czy kot może być Twoim najlepszym przyjacielem.
Bądź przyjacielem również dla niego!

Zobacz też:

Z elementarza przyjaciela zwierząt domowych

  1.  Bądź odpowiedzialnym opiekunem (a nie tylko właścicielem) zwierzęcia. Traktuj je z szacunkiem i troską.
  2.  Poproś rodziców o zaczipowanie psa! Koniecznie przypnij mu też do obroży medalik z Waszym numerem telefonu.
  3.  Jeśli Twój czworonożny przyjaciel zachoruje - koniecznie zabierz go do weterynarza.
  4.  Nigdy nie zostawiaj psa przed sklepem (tym bardziej w samochodzie!).
  5.  Jeśli masz kota - poproś rodziców o osiatkowanie balkonu.
  6.  Jeśli nie możesz zabrać pupila na wakacje, poproś rodzinę o opiekę lub skorzystaj z oferty sprawdzonego hoteliku dla zwierząt.
  7.  Jeśli widzisz bezdomne zwierzę, szwendające się po ulicach, zgłoś ten fakt rodzicom. Razem powiadomcie Straż Miejską, najbliższy urząd gminy lub bezpośrednio schronisko.
  8.  Reaguj, gdy widzisz cierpiące zwierzę (chore, bite, niespuszczane z łańcucha lub stale zamknięte w kojcu) - poinformuj rodziców i poproś ich o zaangażowanie - powiadomienie Policji lub organizacji, takiej jak Psia Ekipa - potrzebę interwencji zgłaszajcie dzwoniąc pod numer:

881 655 905

 

Zdjęcia dzieci przytulających psy w schronisku dla zwierząt

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.