Aktualności

Niewidzialna nić w Mieście Splotów

14 / 06 / 2024

EL HILO INVISIBLE|NIEWIDZIALNA NIĆ splotła dziś kontynenty, kultury i historie. 

Opowieść, stworzona w ramach czytania performatywnego, przez Martę Wiśniewską, zobrazowała nam, że pasja tworzenia potrafi przemierzać oceany - i tak, poznaliśmy historie dwóch kobiet, których, pozornie zupełnie inne losy i kultury, splotły się w jedną całość - miłości do swojej pasji i lokowania w niej radości i trudności.
Panamskie molas i misterne, koniakowskie koronki zachwyciły uczestników czytania, dostarczając refleksji, wzruszeń i wspólnych tematów.

EL HILO INVISIBLE | NIEWIDZIALNA NIĆ to historia spleciona znaczeniem rękodzieła w życiu osobistym i roli tradycji w społecznościach. Uświadamia, że tworząc, tkamy historię, pleciemy swoje własne wątki, zaplatamy więzi. To niezwykła inspiracja do dbania o nasze własne sploty.   

Dziękujemy za to spotkanie!  

W czytaniu performatywnym w reżyserii i według scenariusza Marty Wiśniewskiej wzięły udział aktorki Teatru Banialuka: Martyna Gajak i Katarzyna Pohl.
Spotkanie moderował Dyrektor Naczelny i Artystyczny - Jacek Popławski.

Pełną galerię znajdziecie w naszych social mediach. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.