Aktualności

NOMINACJE DO ZŁOTYCH MASEK

07 / 04 / 2021

Ogłoszono nominacje w 53. edycji nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim

Do nagród kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.

W bieżącej edycji przedstawienia ocenione zostały w 11 kategoriach regulaminowych: spektakl roku i spektakl dla młodych widzów, w których nagrody mają charakter honorowy, oraz: aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę męską w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, aktorstwo za rolę drugoplanową, reżyseria, scenografia, choreografia/ruch sceniczny, nagroda specjalna – w których nagrody mają charakter pieniężny. Zgodnie z regulaminem przyznawania nagrody, w każdej z kategorii przyznano po trzy nominacje.

Nominacje do nagród teatralnych Złote Maski w województwie śląskim za rok 2020:

Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ W TEATRACH LALKOWYCH

  • Lucyna Sypniewska za rolę Matki w spektaklu „Augustus” wg Hermanna Hesse w reżyserii Jacka Popławskiego
  • Radosław Sadowski za rolę Dyni w spektaklu „Amelka, Bóbr i Król na dachu” Tankreda Dorsta i Ursuli Ehler w reżyserii Lucyny Sypniewskiej

Kategoria SCENOGRAFIA

  • Pavel Hubička za scenografię do spektaklu „Augustus” na podstawie Hermanna Hesse w reżyserii Jacka Popławskiego 

Kategoria CHOREOGRAFIA / RUCH SCENICZNY

  • Franciszka Kierc-Franik za ruch sceniczny w spektaklu „Księżniczka na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena w inscenizacji i reżyserii Bogusława Kierca

Wszystkim nominowanym serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

Więcej o nominacjach można przeczytać TUTAJ

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.