Aktualności

DZIŚ PREMIERA DZIWACZKI

26 / 06 / 2021

Szanowni Państwo!

Dziś młodzieżowa premiera DZIWACZKI, która powstała w ramach Konkursu Inicjatyw Kulturalnych Młodzieży Miasta Bialska-Białej

Spektakl został przygotowany w oparciu o autorski scenariusz Michała Moskały, poruszający problemy dorastającej młodzieży. Młodzież, która przygotowała przedstawienie jest grupą pasjonatów teatru i działa jako nieformalną grupa teatralna Pappeteria. 
Do konkursu Inicjatyw Kulturalnych przystąpili, ponieważ chcieli poznać działania związane z powstawaniem spektaklu od kulis.
Ich bajka zgodnie z klasyką przeniesiona jest w świat zwierząt, ale co więcej łączy w sobie teatr lalkowy i dramatyczny.  Scenariusz opowiada o przygodzie dorastającej kaczki, która nie jest akceptowana przez inne zwierzęta leśne dlatego decyduje się wyruszyć w podróż do legendarnej Pawinii , która ma być rajem dla zwierząt takich jak ona. Po drodze napotyka kilka postaci i zwrotów akcji. W ich opowieści nie każdy na pozór zły jest bohaterem negatywnym, ponieważ czasem może borykać się z problemem odrzucenia. 
Tym spektaklem młodzież chce opowiedzieć jak ważna jest walka o pozostanie sobą. A pojawiąjące się w życiu  problemy warto rozwiązywać, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń.
DZIWACZKA
Reżyseria: Michał Moskal
Dramaturgia: Anna Wójcik
Scenografia: Zofia Siwy
Muzyka: Tymoteusz i Łukasz Willner, Dominik Czuż, Michał Gajewski
Aktorzy: Anna Wójcik, Julia Szturc, Grażyna Gumińska, Natalia Dokudowiec, Sabina Bielańska, Karolina Harazim, Mikołaj Bagier, Paweł Jucha, Krzysztof Moskała, Michał Moskal
Teatr Lalek Banialuka 26 czerwca 2021
Trzymajcie kciuki za pierwszą premierę w ramach 
Konkursu Inicjatyw Kulturalnych Młodzieży Miasta Bialska-Białej

WIĘCEJ O KONKURSIE PRZECZYTASZ TUTAJ

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.