Aktualności

KONIEC SEZONU

27 / 06 / 2021

KONIEC SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2020/2021

Drodzy widzowie.

Kończymy kolejny sezon teatralny. Trudny i jakże inny od poprzednich. Z kolejnych konferencji prasowych rządu informujących o stanie pandemii, dowiadywaliśmy się o zamykaniu, otwieraniu, przymykaniu czy też lekkim uchylaniu teatralnych drzwi. Nasza praca przypominała raczej przypływy i odpływy morza, reagującego na kolejne fazy księżyca. COVID-19 nie ominął również i nas; cieszymy się jednak, że nasza teatralna rodzina nie ucierpiała mocno na skutek pandemii wirusa.

Pomimo trudności udało nam się zrealizować dwie stacjonarne premiery – Augustusa w reżyserii Jacka Popławskiego jako propozycję dla młodzieży i dorosłych oraz Amelkę, Bobra I Króla na Dachu w reżyserii Lucyny Sypniewskiej spektakl dla najmłodszych widzów. Obie premiery zdobyły uznanie widzów i krytyków, czego dowodem są nominacje do nagrody teatralnej Złota Maska. Nasza praca jest również wysoko oceniana przez Prezydenta Miasta, Jarosława Klimaszewskiego, który z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przyznał aż trzy nagrody pracownikom naszego teatru.

Pomimo trudności zagraliśmy dla Was 79 przedstawień, ciesząc się z każdego i wszystkie traktując jak wielkie święto. Bardzo ważne i wzruszające jest dla nas to, że pomimo obostrzeń, konieczności noszenia maseczek, pomiarów temperatury ciała, składania oświadczeń o stanie zdrowia, braku możliwości korzystania z szatni nadal chcecie przychodzić do teatru. Dziękujemy Wam! Jest to dla nas największy dar, dający siłę do kontynuowania naszej misji.

Pod koniec 2020 roku, przy okazji życzeń świątecznych i noworocznych, rozpoczęliśmy na naszym profilu na portalu Facebook emisję krótkich etiud z cyklu Filmy z okazji dnia odnoszących się do ważnych, ale i zabawnych świąt i dni w roku kalendarzowym. Do końca czerwca wyemitowaliśmy ich 20, na swoją kolej czeka jeszcze 12 filmów.

Sezon kończymy przygotowaniami do kolejnej premiery. Będzie to spektakl Czasowątki w reżyserii Jacka Popławskiego. Jest on tworzony z myślą o uroczystych obchodach 70-tej rocznicy połączenia Bielska i Białej, który będzie miał swoją prapremierę podczas Dni Bielska-Białej, na przełomie sierpnia i września. Widowisko będzie miało charakter plenerowy i mamy nadzieję, że będziemy mogli ją Wam zaprezentować 3-go września na Placu Bolesława Chrobrego. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie.

 

Życzymy Wam dobrych wakacji. Bądźcie zdrowi i bezpieczni, abyśmy mogli zobaczyć się znowu w kolejnym sezonie teatralnym 2021/2022.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.