Aktualności

O! H2O - Happening Edukacyjny

WODA – NAJCENNIEJSZA SUBSTANCJA NA ZIEMI

„O! H2O” – happening edukacyjny”

W życiu są rzeczy, które bierzemy za pewnik. Jedną z takich rzeczy jest woda. Od dziecka uczymy się, że woda stanowi większość otaczającego nas świata: organizmów żywych, powierzchni ziemi, a we wszechświecie są planety, których oceany mają kilometry głębokości. Jest jeszcze jedna bardzo interesująca rzecz – od zarania dziejów ta sama woda krąży przez nasz świat – łączy przeszłość z przyszłością. Woda scala cały wszechświat jest częścią nas, zwierząt, roślin, naszej planety – powinna uzmysławiać nam harmonię jaka występuje w otaczającym nas świecie. Jednak jeśli zastanowimy się szerzej to tylko 3% tej wody jest pitnej. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecnie na ziemi żyje więcej ludzi niż przez całą historię ludzkości łącznie to zasoby, którymi dysponujemy są bardzo małe, dlatego powinniśmy ją bardzo szanować i uczyć tego nasze dzieci.

Firma Aqua S.A. wzięła na siebie odpowiedzialność propagowania wiedzy na temat wody – nie tylko podczas święta wody, ale codziennie. We współpracy z Teatrem Lalek Banialuka firma AQUA zaproponowała  stworzenie wspólnego teatralnego doświadczenia w postaci Happeningu edukacyjnego „O! H2O” skierowanego do dzieci w wieku 6-10 lat.

Twórcom przedsięwzięcia zależy na jak największej imersji młodych widzów w doświadczenie. Już od samego początku będą aktywnymi uczestnikami wydarzenia. Zamierzeniem jest by dzieci stały się cząstkami wody i przeszły drogę, przez którą przechodzi woda pitna a następnie wpadną w wir przygód z Detektywem Kropelką.  

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym projekcie „O! H2O – happening edukacyjny” i rozmowach o wodzie – najcenniejszym skarbie, do którego każdy z nas powinien mieć dostęp – szczególnie w obliczach zmian klimatycznych i wyzwań które nas wszystkich w związku z tym czekają. Czy stać nas na to by żyć z wodą w harmonii?

Projekt powstał przy współpracy AQUA S.A. i Teatru Lalek Banialuka w ramach Światowych Dni Wody. Jego pierwsza premiera miała się odbyć wiosną 2020 roku ale z powodu epidemii spektakl został odwołany. Dziś zapraszamy wszystkich ponownie! 

pokaz premierowy: 26 sierpnia 2021, godzina 9:00, 11:00, 18:00

WSTĘP BEZPŁATNY, OBOWIĄZUJĄ WEJŚCIÓWKI

Rezerwacja i odbiór wejściówek w Teatrze Lalek Banialuka od 17 sierpnia do 24 sierpnia:
KASA:
od pn. do pt. w godz. 8:00 -16:00
w nd. w godz. 9:00 -12:00
tel. +48 33 8150915
Biuro Obsługi Widza:
od pn. do pt. w godz. 8:00 -16:00
tel. +48 33 8150915

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.