PRAPREMIERA CZASOWĄTKÓW TUŻ TUŻ

06 / 08 / 2021

Maszyna tkacka cierpliwie i rytmicznie pracuje, tkając kolejne partie barwnych materiałów. Pewnego dnia pracownicy warsztatu znudzeni jednostajnym zajęciem doprowadzają do awarii. Uszkodzona maszyna zaczyna tkać własne wzory, porywając aktorów i widzów na wyprawę poprzez czas i przestrzeń. Co wyniknie  z tej wyprawy przekonacie się sami już nedługo! 

Prapremiera odbedzie się 3 września 2021, godzina 20:30 wyjatkowo w plenerze na Plac Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej. W ten sposób nasze wydarzenie będzie dostępne dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy!

Spektakl CZASOWĄTKI powstaje z okazji obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej w jeden organizm administracyjny.

Widowisko rezyserowane przez Jacka Popławskiego odnosi się do przeszłości (początków obu miast, ich rozwoju), współczesności i przyszłości. To plastyczna, choreograficzna i muzyczna impresja na temat miejsc i zdarzeń. Elementem łączącym kolejne etiudy w sceniczną opowieść jest warsztat tkacki i pracujący w nim ludzie. Miejsce to, tak charakterystyczne dla historii Bielska-Białej, w symboliczny sposób oddaje różnorodność, wspólnotę, problemy i radości, jakie towarzyszą społeczności. Istotnym elementem widowiska jest dźwięk odwołujący się zarówno do pracy maszyn, jak i odgłosów natury.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.