Aktualności

O! H2O PREMIERA

26 sierpnia 2021 w teatrze miało miejsce specjalne wydarzenie – happening edukacyjny O! H2O

We współpracy z Teatrem Lalek Banialuka firma AQUA zaproponowała  stworzenie wspólnego teatralnego doświadczenia skierowanego do dzieci w wieku 6-10 lat. 
Początkowo premiera miała odbyć się w ramach Światowego Dnia Wody wiosną 2020 roku, jednak pandemia pokrzyżowała plany.  
Już po wejściu do holu uczestnicy wydarzenia zostali mianowani kropelkami i po krótkiej instrukcji hydraulika Wieśka weszli do obiegu wody przez paszczę smoka. Później byli przefiltrowani przez filtr piaskowy, a tuż przed wejściem na salę musieli przejść kontrolę czystości. Niektórzy mali widzowie początkowo przestraszyli się smoka, ale już radośnie przechodzili przez tunel w jego paszczy. Filtr piaskowy umieszczony przed schodami wzbudzał szczere zainteresowanie, a świecące w świetle UV pieczątki z napisem H2O zaciekawiły zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.
Happening edukacyjny miał na celu propagowanie wiedzy na temat wody, uzmysłowienie widzom, że woda jest niezbędna do życia. Cały świat, w tym także nasze ciała zbudowane są w ogromnym procencie z wody. Asystentki Detektywa Kropelki zobrazowały to widzowi na schemacie procentowego składu wody w ciele człowieka. Mówiły o różnych stanach skupienia wody oraz uczyły, w jaki sposób możemy szanować jej zasoby. Detektyw Kropelka opowiadał o obiegu wody w przyrodzie. 
Rozwiązania techniczne zastosowane podczas happeningu, takie jak burza czy śnieg powodowały głośne reakcje najmłodszej publiczności. Widzowie aktywnie uczestniczyli w obiegu wody również pod koniec happeningu: spadające z chmury kropelki w postaci plastikowych piłeczek – opad atmosferyczny – wrzucali z powrotem do chmury – parowanie wody.
Ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz interakcja aktorów z publicznością czynią happening edukacyjny O!H2O  interesującym dla młodego widza.  Prezentacja multimedialna uzupełnia informacje podawane przez aktorów, a piosenka Przemysława Lipińskiego pod koniec spektaklu śpiewana jest już przez całą widownię.

W ciągu jednego dnia odbyły się aż trzy pokazy O! H2O. Gośćmi specjalnymi na wieczornym pokazie byli Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Krzysztof Michalski Prezes spółki Aqua S.A. 
Cały dzień stał się teatralnym świętem, pozytywnie nastrajając przed startem sezonu teatralnego 2021/2022.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.