Aktualności

ZŁOTA MASKA DLA LUCYNY SYPNIEWSKIEJ

14 / 09 / 2021

ZŁOTE MASKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO PRZYZNANE!

W poniedziałek 13 września w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się 53. gala wręczenia Złotych Masek w województwie śląskim za rok 2020. W tym roku uroczystość została przesunięta z Międzynarodowego Dnia Teatru - 27 marca. 

Ku naszej ogromnej radości Złotą Maską za rolę matki w spektaklu "Augustus" Hermanna Hesse w reżyserii Jacka Popławskiego nagrodzona została Lucyna Sypniewska – aktorka, reżyserka teatralna, związana z Teatrem Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana od 1984 roku, laureatka wielu prestiżowych nagród. Uhonorowana za subtelną, ale przejmującą kreację kobiety, która lęka się o przyszłość swojego syna.

Wśród nominowanych znaleźli się także Radosław Sadowski za rolę Dyni w spektaklu „Amelka, Bóbr i Król na dachu” Tankreda Dorsta i Ursuli Ehler w reżyserii Lucyny Sypniewskiej, Pavel Hubička za scenografię do spektaklu „Augustus” na podstawie Hermanna Hesse w reżyserii Jacka Popławskiego oraz Franciszka Kierc-Franik za ruch sceniczny w spektaklu „Księżniczka na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena w inscenizacji i reżyserii Bogusława Kierca. 

Lucynę Sypniewską w spektaklu „Augustus” będą mogli Państwo podziwiać 29 września o godzinie 18:00 na deskach Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.

Wszystkim nominowanym i nagrodzonym artystom GRATULUJEMY!

Więcej o ZŁOTYCH MASKACH przeczytasz TUTAJ

fot. Teatr Śląski Katowice

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.