Aktualności

SMOKI - konferencja prasowa

22 września o 13:00 w Teatrze Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana odbyła się konferencja prasowa przed premierą spektaklu „Smoki” Maliny Prześlugi w reżyserii Anny Nowickiej.

Dyrektor naczelny i artystyczny Jacek Popławski rozpoczął od krótkiego przywitania gości. Później zaprezentowany został fragment pierwszej sceny, gdzie tata smok opowiada Roarowi bajkę o ludziach na dobranoc.

Następnie dyrektor teatru przedstawił po krótce tematykę spektaklu oraz odpowiedział na pytania dziennikarzy o odbiorców przedstawienia oraz scenografię. Pod koniec konferencji przypomniał także o listopadowych premierach „Procesu” Franza Kafki w reżyserii Konrada Dworakowskiego oraz  czytania performatywnego sztuki Artura Pałygi poświęconej życiu i twórczości Janusza Korczaka w reżyserii Anny Augustynowicz, które realizowane jest w ramach zadania „Banialuka, Korczak, Dom” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Reżyserka Anna Nowicka także opowiedziała dziennikarzom o „Smokach”. Zaznaczyła, że do poznania świata potrzeba czułości i odwagi. Dzisiejsze czasy szczególnie pokazują, że nie należy do końca ufać środkom masowego przekazu.

Maciej Cempura – kompozytor – mówił o inspiracjach, które czerpał między innymi ze środków masowego przekazu czy seriali. Swoje poszukiwania oparł na muzyce elektronicznej.

Dominika Kaczmarek – odtwórczyni głównej roli smoka Roara została zapytana o swoją postać, trudności gry w masce oraz tajne moce, które smoki wykorzystują w spektaklu. Nie uchylamy rąbka tajemnicy – mamy nadzieję, że sami odkryją Państwo „Smoki” w Banialuce.

Premiera odbędzie się już w najbliższą niedzielę 26 września o 17:00. Tego samego dnia o 11:00 widzowie także będą mogli obejrzeć przedstawienie przedpremierowo.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.