Aktualności

AKTUALNY REGULAMIN REZERWACJI I ZAKUPU BILETÓW

10 / 01 / 2022

Drodzy widzowie!

Dostosowujemy „Regulamin sprzedaży biletów, w tym sprzedaży on-line” do obowiązujących aktualnie zasad bezpieczeństwa. Zmiany dotyczą wskazanych przez Teatr spektakli, znajdujących się w repertuarze od lutego 2022 r.

Oto kluczowe zmiany:

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów określa limity miejsc dostępnych do sprzedaży na wydarzenia kulturalne. Nakłada również na teatr obowiązek weryfikacji ilości niezaszczepionych osób na widowni (wliczających się w obowiązujący aktualnie limit miejsc) i ilości osób zaszczepionych (niewliczających się w limit). 

Dlatego wprowadzamy dwa rodzaje biletów:

·         Bilet na miejsce limitowane – dostępny dla każdego, jednak tylko do momentu wyczerpania dopuszczalnego aktualnie w rozporządzeniu limitu miejsc. 

·         Bilet na miejsce nielimitowane – dostępny dla osób, które dobrowolnie zadeklarują posiadanie certyfikatu zaświadczającego o zaszczepieniu się, wyniku testu lub wyzdrowieniu . 

Jeżeli nie chcą Państwo dobrowolnie udzielić informacji o statusie zaszczepienia i okazać przed wstępem stosownego zaświadczenia, wybierzcie bilet na miejsca limitowane. Proszę pamiętać jednak, że pula tych biletów jest ograniczona.

Wszystkie bilety na wskazane spektakle, zarówno dla osób zaszczepionych, jak i nie zaszczepionych, będą nienumerowane, tj. nie będą wskazywać rzędu ani miejsca na widowni.

Osoba zaszczepiona to taka, której wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej lub znajdującą się w wykazie odpowiedników szczepionek dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzonym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy i upłynęło co najmniej 14 dni od dnia podania szczepionki jednodawkowej albo drugiej dawki szczepionki – w przypadku szczepionek dwudawkowych.

Posługując się biletem dla osoby zaszczepionej, będą Państwo musieli przed wstępem na spektakl okazać stosowne zaświadczenie o zaszczepieniu się, wyniku testu lub wyzdrowieniu. W przypadku, nieokazania zaświadczenia wydanego dla siebie, nie będą Państwo mogli uczestniczyć w spektaklu, bez prawa do żądania zwrotu ceny biletu, a Teatr zwolniony jest z jakiejkolwiek odpowiedzialności z tego tytułu.

Zaświadczeniem takim może być: wydruk zawierający kod QR, wydany przez punkt szczepień, lekarza POZ albo pobrany i wydrukowany z Internetowego Konta Pacjenta, lub zaświadczenie w formie elektronicznej, zawierające kod QR dostępne w aplikacjach „mojeIKP” albo „mObywatel”.

Pełna treść regulaminu znajdziecie na stronie www.banialuka.pl w zakładce Bilety.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.