Aktualności

IKARY PRZYZNANE

11 / 01 / 2022

W poniedziałek 10 stycznia 2022 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego w Dziedzinie Kultury i Sztuki Ikar 2021.

 

Wśród nominowanych do Ikara 2021 znaleźli się aktorzy Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.

Nominację do Ikara 2021 za szczególne osiągnięcia w roku 2021 otrzymał Włodzimierz Pohl „za wielowymiarową rolę skomplikowanego głównego bohatera w spektaklu Proces wg Franza Kafki w reż. Konrada Dworakowskiego”.

Nominację do Ikara 2021 za wybitną działalność otrzymała Lucyna Sypniewska, która w czasie swojej dotychczasowej kariery artystycznej stworzyła ogromną ilość różnorodnych kreacji scenicznych oraz wyreżyserowała wiele cieszących się powodzeniem spektakli. 
 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym a zwłaszcza naszym aktorom oraz przedsiębiorstwu Aqua S.A. – jednemu ze sponsorów Teatru Lalek Banialuka, które zostało wyróżnione tytułem Mecenasa kultury w Bielsku-Białej w 2021 r.

Wiecej o Ikarach przeczytasz TUTAJ

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.