Aktualności

DYPLOM W BANIALUCE

10 / 03 / 2022

Młodość i energia!

Z wielka radością prezentujemy Państwu młodziutką reżyserkę Anitę Piotrowską, która w naszym teatrze zrealizuje swój dyplom reżyserski, dotykając niezwykle trudnego tematu depresji.

Już 27 marca na naszej scenie "Włosy Mamy" Gro Dahle. Temat szalenie ważny! Sytuacja dziecka, które mierzy się z depresją swojej mamy.

Spektakl dyplomowy Anity Piotrowskiej, studentki kierunku reżyseria teatru lalek Akademii Teatralnej.

Spektakl koprodukowany przez Teatr Banialuka w Bielsku-Białej i Akademię Teatralną w Warszawie ze środków Funduszu na Start.

Anita Piotrowska jest studentką V roku Reżyserii – specjalność reżyseria teatru lalek oraz III roku Technologii teatru lalek Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie filii w Białymstoku.

Jej spektakl "Uszy? Oczy? Ogon?" pod opieką artystyczną Agaty Biziuk był prezentowany na V Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu (2021) oraz XI Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (2021). Była asystentką reżyserki i scenografki Janni Younge (RPA) przy spektaklu "Dzikie serce" w Białostockim Teatrze Lalek (2019). Reżyserowała spektakl "Gapiszon i Zuzia" na podstawie twórczości Bohdana Butenki w Teatrze Animacji w Poznaniu (2021). Projekty teatralne "Beckett" i "Kubuś P" (2019) w reżyserii i ze scenografią Anity Piotrowskiej były prezentowane na 10. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA (2019) oraz XIII Międzynarodowych Spotkaniach Szkół Lalkarskich METAFORMY we Wrocławiu (2019).

Reżyserowała i tworzyła scenografię do filmu "List od babci" (2021) pod opieką artystyczną Bernardy Anny Bieleni. Film prezentowano na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz na NoWHere Film Festival.

W spektaklu "Hikikomori" (2020) inspirowanym dramatem Holgera Schobera, który ukazał się w 31. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży, poza reżyserią była również autorką scenografii i scenariusza. Projekt zrealizowany w ramach stypendium MŁODZI TWÓRCY prezydenta Miasta Białegostoku został objęty patronatem fundacji ZOBACZ… JESTEM. Premiera odbyła się w Białostockim Teatrze Lalek w formie online.
Prowadzi warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci i młodzieży od 5 do 16 roku życia w ośrodkach kultury: Książnica Podlaska, Białostocki Ośrodek Kultury, Dom Kultury w Choroszczy, Dom Kultury w Czarnej Białostockiej, Dom Kultury w Grabówce.

Trzymamy kciuki Anito, by dyplom w Teatrze Lalek Banialuka stał się dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem i wspaniałym doświadczeniem!


POWODZENIA!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.