Aktualności

PO PREMIERZE WŁOSÓW MAMY

28 / 03 / 2022

27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru, na Scenie na Piętrze Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej odbyła się premiera spektaklu „Włosy Mamy” Gro Dahle w reżyserii Anity Piotrowskiej. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz najnowszy spektakl!

DZIĘKUJEMY ZA niesamowite rozwiązania scenograficzne, których wykonanie na najwyższym poziomie zawdzięczamy rzemieślnikom z naszych pracowni teatralnych: Małgorzacie Jankowskiej, Barbarze Filapek, Joannie Lisickiej-Bogacz, Halinie Piprek, Robertowi Marciniakowi oraz Grzegorzowi Sowie. To oni wprowadzili widza w tajemniczy świat we włosach.
   
DZIĘKUJEMY Maciejowi Cempurze za kojącą muzykę, Protowi Jarnuszkiewiczowi za wyjątkową reżyserię świateł, którą osnuł Scenę na Piętrze osobliwym klimatem, nad którym czuwali Jarosław Handzlik i Przemysław Lipiński (elektroakustycy). Dziekujemy Błażejowi Twarowskiemu za dynamikę każdego ruchu!
   
DZIĘKUJEMY ZESPOŁOWI AKTORSKIEMU ZA dobre myśli i energię! Na scenie Banialuki po raz pierwszy Alicja Czerniewicz w roli Emmy, pierwsza premiera w naszym teatrze Marty Popławskiej w roli Mamy oraz Radosław Sadowski jako Nieznajomy i Złe Myśli a także Konrad Ignatowski w roli Kota i Złych Myśli.
   
DZIĘKUJEMY Biurze Organizacji Widowni za tłumy widzów podczas Premiery Pedagogicznej 25 marca i Premiery 27 marca
DZIĘKUJEMY TECHNICE Markowi Ziarko - kierownikowi technicznemu i Danielowi Oparowskiemu za działania technicznie niemożliwe!
   
DZIĘKUJEMY Markowi Czernkowi za projekt plakatu i progrmu
   
DZIĘKUJEMY Małgorzacie Malinowskiej – psycholog, dyrektorce Podbeskidzkiego Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Izabeli Dydo-Konior –doktor psychiatrii, dyrektor Bielskiego Centrum Psychiatrii, za przekazaną nie tylko wiedze, ale i doświadczenie w kontekście podjętego przez reżyserkę problemu depresji rodzica. Dziekujemy Januszowi Legoniowi za poprowadzenie dyskusji po Premierze Pedagogicznej.
Dziękujemy Barbarze Pasowicz za prace psychologiczną z zespołem aktorskim, dzięki której poznali oblicza i zachowania w depresji.

Premiera była związana z dyplomomem Anity Piotrowskiej, studentki kierunku reżyseria teatru lalek Akademii Teatralnej.

Spektakl koprodukowany przez Teatr Banialuka w Bielsku-Białej i Akademię Teatralną w Warszawie ze środków Funduszu na Start.


Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.