Aktualności

NAGRODY DLA PRACOWNIKÓW BANIALUKI Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU

29 / 03 / 2022

28 marca 2022 podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru 2022 oraz Nagrodę Artystyczną ZASP w Bielsku-Białej „Laur Dembowskiego” za 2021 rok.

Laureatami Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru 2022 zostali:

·         Krzysztof Byrski, który od ponad 40. lat pracuje w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej jako operator światła i dźwięku. Czuwa nad sprawnym przebiegiem przedstawień, wspiera i współtworzy magię sceny tak istotną w przypadku teatrów lalkowych. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami teatralnymi wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie podczas tworzenia niezwykłych widowisk i zapisując się znacząco na kartach historii Banialuki.

·         Piotr Tomaszewski, który w Teatrze Lalek Banialuka pracuje od 1990 roku. Jest aktorem wszechstronnym i utalentowanym, a jego kunszt i sceniczny temperament sprawiają, że tworzy wyraziste role, które zapadają głęboko w pamięć i nie pozostawiają widza obojętnym. Jego kreacje w spektaklach: Mr. Scrooge, Antygona, Sen nocy letniej, Balladyna czy tytułowa rola w Podróżach Guliwera charakteryzują się maestrią i niezwykłą siłą wyrazu. Laureat wielu nagród na konkursach festiwalach, nominowany do Ikara w 2005 roku, uhonorowany Brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis roku 2017.

Nagrodę Artystyczną ZASP w Bielsku-Białej „Laur Dembowskiego” za 2021 rok otrzymał

·         Włodzimierz Pohl za nowatorskie odczytanie i świetnie zagraną rolę Józefa K. w spektaklu „Proces” F. Kafki.

Nominację do Nagrody Artystycznej ZASP w Bielsku-Białej „Laur Dembowskiego” za 2021 otrzymał

·         Konrad Dworakowski za umiejętne wykorzystanie plastyki i formy teatru lalkowego w „Procesie F. Kafki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.