Aktualności

DNI BIELSKA-BIAŁEJ

02 / 07 / 2022

DNI BIELSKA-BIAŁEJ

Wydarzenia obchodów dni Bielska-Białej zaplanowano na dwa letnie weekendy 26-28 sierpnia i 2-4 września. Przed nami wiele atrakcji pokazujących artystyczny potencjał miasta oraz koncerty gwiazd.

Pośród bogatego programu artystycznego i Teatr Lalek Banialuka przygotował atrakcje z okazji święta miasta. Już w niedzielę, 28 sierpnia będzie możliwość PRZESPACEROWANIA SIĘ PO TEATRZE – będzie to propozycja dla wszystkich osób ciekawych teatru. Zwiedzający poznają teatr od podszewki! Jego magię i charakter pracy. W pigułce będzie można zobaczyć codzienny rytm życia w kulisach Banialuki. Pracownie teatralne i próby na scenie. Jak wygląda praca aktora? Kto buduje scenografię? Odpowiemy na pytanie czy lalki kupuje się w sklepie, czy konstruuje w teatrze. Otworzymy dla Naszych Widzów niedostępne i magiczne miejsca, w których rodzą się bohaterowie naszych bajek! 

miejsce: Teatr Lalek Bnialuka
godziny spacerów: godz.; 15:00, 15:20, 15:40, 16:00, 16:20, 16:40, 17:00, 17:20, 17:40
wiek: 5+
Od 16 sierpnia obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Widza (osoby zapisane na konkretne godziny, będą oprowadzane grupowo pod opieką przewodnika).

Ponadto wieczorem Banialuka zaprosi najmłodszych widzów do ogrodu Willi Sixta, gdzie odbędzie się czytanie performatywne sztuki URODZINY W NIGDYLANDII w reżyserii Agnieszki Błaszczak. Czytanie będzie odsłoną przepięknej historii o niewielkiej grupie przyjaciół, wśród których jest Kot zwany Kociem, i który ponad wszystko na świecie chciałby mieć urodziny, ale nie takie z tortem i prezentami, tylko takie prawdziwe – chciałby się narodzić w rodzinie. Przystępny i zabawny tekst Marty Guśniowskiej, który w sposób niejednoznaczny ukazuje potrzebę akceptacji, miłości i przyjaźni. Wystąpią aktorzy Teatru Lalek Banialuka z towarzyszeniem muzyki na żywo. 

miejsce: Ogród różany Willi Sixta
godzina: 18:00
wiek: 5+

W celu wygodnego siedzenia na trawce pod gołym niebem prosimy o zabranie kocyków, poduszek itp.

WIĘCEJ na temat programu Dni Bielska-Białej TUTAJ

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.