Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 4 lat

Czas trwania

50 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

"O mniejszych braciszkach św. Franciszka" to pełna mądrości i humoru opowieść o czystej, prostej i prawdziwej miłości. O człowieku, który przemierzał świat, trwając w zachwycie
i wdzięczności za każdą napotkaną na drodze istotę.

Jak to jest możliwe, by kochać cały świat? Ludzi, zwierzęta, rośliny, słońce, księżyc, gwiazdy, wodę, ogień, ziemię, deszcz czy wiatr? Jak to jest możliwe, by zmienić całe swoje życie, oddać wszystko, co się posiada i być szczęśliwym?
Franciszek z Asyżu wprowadził tradycję żywych szopek bożonarodzeniowych,
przez co stał się bliski aktorkom i aktorom. Poprzez swój szacunek do przyrody, stał się patronem ekologów – wzorem do naśladowania. To piękna postać, niezwykły człowiek, dzięki któremu mogę zaprezentować Wam teatralną opowieść o potrzebie radości, szacunku i odkrywania piękna świata.

Jacek Popławski - reżyser

 

Spektakl o świętym od braci mniejszych jest zaproszeniem do podjęcia ważnej i jakże aktualnej refleksji o szacunku do natury. Idee Franciszka obecne i widoczne są na scenie gołym okiem - scenografia do spektaklu została wykonana z przedmiotów codziennego użytku, które jako takie - lata świetności mają już za sobą. Powtórne wykorzystanie ich
w inscenizacji, nie tylko dało m.in. pile, deskom, grabiom czy miotłom nowe życie, ale też pozwoliło realizatorom zminimalizować zużycie naturalnych surowców.

Wierzymy, że wrażliwość na piękno oraz szacunek do przyrody buduje postawę godną świętego - człowieka, który kocha świat.
I między innymi tego uczy nas Franciszek.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 

Mecenas:

 

 

 

 

 

 

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Organizatorzy Konkursu:


Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska

Twórcy
spektaklu

reżyseria – Jacek Popławski
scenografia – Pavel Hubička
muzyka – Pavel Helebrand
konsultacje gwarowe – Maria Byrska
przygotowanie wokalne – Justyna Masny

 

obsada
MARTYNA GAJAK – Św. Klara, Żmija, Mucha 1, Kret, Ptaki, Osioł, Wieśniak 1, Maryja (głos), Owca,
MACIEJ JABŁONOWSKI – Św. Franciszek, Franciszek, Pies, Baran
MARTA POPŁAWSKA – Anioł, Sułtan, Wilk, Mucha 2, Krecik, Ptaki, Wieśniak, Wieśniak 2, Krowa, Kura

 

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.