Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 10 lat

Czas trwania

min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

Mały Książę poprzez swój "barankowy portal" wciąga nas do swojej opowieści, w której poszukiwania przyjaźni i bliskości spotykają się z poważnym światem dorosłych. To opowieść o wychodzeniu z pudełka i burzeniu ścian między nami. O budowaniu wspólnego domu. O budowaniu mostów. O budowaniu więzi. O budowaniu z nich jeszcze czegoś innego. Bo może nieważne jest to, co zbudujemy, ale z kim? Mały Książę szuka w swoim życiu kogoś  takiego. A Ty? Może już masz kogoś takiego? Kim jest Twój przyjaciel? Jak brzmi jego głos? Czy zbiera motyle?

Filip Jaśkiewicz — reżyser

Ponad 375 – na tyle języków, dialektów i gwar przetłumaczono i przełożono „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Jest to najbardziej popularna książka dla dzieci na świecie. Właśnie – czy aby na pewno tylko dla dzieci? Fenomen dzieła tkwi między innymi w jego uniwersalności. Oceany treści i znaczeń, zawartych na zaledwie kilkudziesięciu stronach książeczki, pozostają aktualne niezależnie od wieku odbiorcy, czy choćby szerokości geograficznej, którą zamieszkuje.

W świecie wielu pytań i nieproporcjonalnie mniejszej liczby odpowiedzi, niezmiennie „najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu”. 

 

Licencja udzielona przez 

 

 

Patronat medialny

 

 

Mecenas 

Logo Banku PKO - Mecenasa Teatru

 

 

 

 

Twórcy
spektaklu

adaptacja i reżyseria – Filip Jaśkiewicz
scenografia – Katarzyna Leks
muzyka – Michał Krzyżanowski

 

obsada
KONRAD IGNATOWSKI – Pyszałek, Lis
MACIEJ JABŁONOWSKI – Mały Książę
MAGDALENA OBIDOWSKA – Król, Wąż
ZIEMOWIT PTASZKOWSKI – Geograf
LUCYNA SYPNIEWSKA– Bankier
PIOTR TOMASZEWSKI – Pilot 
DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA – Róża, Latarnik

 

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.