Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

młodzież i dorośli

Czas trwania

75 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 38 zł

  • normalny - 44 zł

  • grupowy - 32 zł

O spektaklu

Przedstawienie jest opowieścią o człowieku płynącym przez życie na fali wszechobecnego uwielbienia. Niedojrzały, egocentryczny Augustus za nic ma uczucia innych, zaspokaja tylko swoje potrzeby. Pogoń za spełnieniem doprowadza go do sytuacji granicznej.

Reżyser prowadzi widza przez kolejne etapy poszukiwań bohatera, nie narzucając jednoznacznej oceny. Stawia pytania o możliwość zmiany samego siebie, o cenę poszukiwania własnej drogi i powołania. Lalki, formy plastyczne i przedmioty służą ukazaniu wieloznaczności przestrzeni, czasu, postaci i materii, którą posługują się bohaterowie. Wszystko to dopełnia subtelna, emocjonalna muzyka.

Żyjemy w czasach, gdy marketingowy przekaz mówi każdemu – to dla ciebie to wszystko, ty jesteś najważniejszy. Bywamy uwięzieni przez potrzeby i pragnienia, podobnie jak Augustus i podobnie jak jemu trudno nam zrozumieć, czym jest szczęście.

Spektakl powstał z inspiracji filozoficznym opowiadaniem Augustus Hermanna Hessego, powieściopisarza, poety, eseisty uhonorowanego w 1946 roku Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury oraz baśni Oskara Wilde’a Szczęśliwy książę.

 

"Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19".

Twórcy
spektaklu

Tłumaczenie:
Sława Lisiecka

Adaptacja i reżyseria:
Jacek Popławski

Scenografia:
Pavel Hubička

Muzyka:
Piotr Klimek

 

Obsada:

Dominika Kaczmarek/ Martyna Gajak
Magdalena Obidowska
Lucyna Sypniewska
Ziemowit Ptaszkowski
Ryszard Sypniewski

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.