Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 7 lat

Czas trwania

60 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

Bohater spektaklu zachorował i zapadł w sen, z którego nie może się wydostać, tak jak powieściowy Robinson Crusoe z bezludnej wyspy. Jak słynny żeglarz wysyła sygnały: „S.O.S.! Ratunku, Robinson na wyspie chce do domu”.

Zanim odnajdzie drogę do zdrowia i do bliskich, dzięki potędze wyobraźni przenosi się na baśniową, pełną magii wyspę. Spotyka tam egzotyczne, wielobarwne i mówiące ludzkim głosem zwierzęta, i oczywiście Piętaszka. Gdy czuje się opuszczony i zagubiony, mieszkańcy wyspy pocieszają go i pomagają mu oswoić strach. Piękna oprawa plastyczna oraz różnorodne lalki i maski, a także  nastrojowa, grana na żywo muzyka, tworzą niezwykłe widowisko.

Każdy, gdy jest smutny, samotny lub chory, może poczuć się Robinsonem. Jednak z każdej wyspy można się wydostać i wrócić do domu, by i cieszyć się z najprostszych, codziennych rzeczy. I o tym właśnie jest spektakl.

Twórcy
spektaklu

Scenariusz:
Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký

Dramaturgia i tekst:
Elżbieta Chowaniec

Reżyseria i scenografia:
Marek Zákostelecký

Muzyka:
Vratislav Šrámek

Ruch sceniczny:
Aneta Jankowska

Obsada:
Dominika Kaczmarek /
Magdalena Obidowska
Dagmara Włoszek-Rabska
Lucyna Sypniewska
Konrad Ignatowski
Ziemowit Ptaszkowski
Radosław Sadowski
Piotr Tomaszewski

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.