Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 4 lat

Czas trwania

60 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

Niezwykła baśń o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką. Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do bramy miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wybredny Książę daremnie szuka na żonę prawdziwej Księżniczki? I czym prawdziwa Księżniczka różni się od innych?  Przedstawienie nie odpowiada na te pytania, bo tylko dorośli uważają, że wszystko musi być racjonalne. Teatralna opowieść o osobliwych ludziach, górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu w poetycki  sposób chce zaciekawić, zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię, intuicję oraz emocje.

Brawurowa gra aktorów – lalkami i w żywym planie, klimatyczna, organizująca spektakl muzyka, barwna scenografia i różnorodne formy plastyczne – oto klucz do opowiedzenia tej historii. Znakomicie grają też w spektaklu rekwizyty, jak w domowej zabawie w teatr. Radość zabawy miesza się z poszukiwaniem przez każde dziecko własnej tożsamości.

 

"Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19".

 

 

 

Twórcy
spektaklu

Tłumaczenie:
Stefania Beylin

Inscenizacja i reżyseria:
Bogusław Kierc

Scenografia:
Beata Tomczyk

Muzyka:
Jacek Wierzchowski

Ruch sceniczny:
Franciszka  Kierc-Franik

 

Obsada:

Dominika Kaczmarek/
Marta Popławska
Magdalena Obidowska
Lucyna Sypniewska
Dagmara Włoszek-Rabska
Barbara Rau
Władysław Aniszewski
Ryszard Sypniewski

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.