Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 7 lat

Czas trwania

70 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

Kraina Wielka Gdyba istnieje dzięki dziecięcej fantazji. Nieograniczonej, nieskończonej – wiecznej… Kiedyś pewnie tak było, ale w dzisiejszych czasach dzieci nie mają czasu na rozwijanie wyobraźni. Lekcje, dodatkowe zajęcia, kursy i oczywiście smartfon lub komputer. Wielkiej Gdybie grozi zatem zniknięcie! Na ratunek ruszają jej strażnicy Tutu, Dunder i Świst. Czy uda im się znaleźć dziecko z głową pełną pomysłów, które uratują krainę fantazji? 

Artyści snują wielobarwną, zabawną opowieść z oryginalną oprawą plastyczną, osobliwą muzyką i fantazyjnymi postaciami poruszającymi się pomiędzy światem realnym a wyimaginowanym.

Spektakl stawia pytania o miejsce wyobraźni w naszym życiu. Kim bylibyśmy bez marzeń, bez fantazji? Jak nie zagubić swojej niepowtarzalności w zabieganym świecie?

 

"Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19".

 

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska,  Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

 

   

     

 

Twórcy
spektaklu

Reżyseria
Roksana Miner

Scenografia
Mateusz Mirowski

Muzyka
Grzegorz Mazoń

Reżyseria światła
Maciej Iwańczyk

Obsada:
Katarzyna Pohl
Dagmara Włoszek-Rabska
Magdalena Obidowska
Konrad Ignatowski
Maciej Jabłonowski
Włodzimierz Pohl
Ziemowit Ptaszkowski
Radosław Sadowski


Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.