Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 6 lat

Czas trwania

60 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

Maszyna tkacka cierpliwie i rytmicznie pracuje, tkając kolejne partie barwnych materiałów. Pewnego dnia pracownicy warsztatu znudzeni jednostajnym zajęciem doprowadzają do awarii. Uszkodzona maszyna zaczyna tkać własne wzory, porywając aktorów i widzów na wyprawę poprzez czas i przestrzeń. Co takiego chce nam pokazać? Jakie historie są zapisane w jej pamięci? Tego nikt do końca nie wie. Jedno jest pewne – CZASOWĄTKI to widowisko pełne barw, dźwięków i zdarzeń. Niebanalna, kształtująca wyobraźnię scenografia, muzyka, tworzona przez naśladowanie głosem dźwięków i rytmów (beatbox), a przede wszystkim dynamiczna choreografia, pozwalają widzom cieszyć się odkrywaniem kolejnych historii.

Spektakl CZASOWĄTKI powstał z okazji obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej w jeden organizm administracyjny.

Widowisko odnosi się do przeszłości (początków obu miast, ich rozwoju), współczesności i przyszłości. To plastyczna, choreograficzna i muzyczna impresja na temat miejsc i zdarzeń. Elementem łączącym kolejne etiudy w sceniczną opowieść jest warsztat tkacki i pracujący w nim ludzie. Miejsce to, tak charakterystyczne dla historii Bielska-Białej, w symboliczny sposób oddaje różnorodność, wspólnotę, problemy i radości, jakie towarzyszą społeczności. Istotnym elementem widowiska jest dźwięk odwołujący się zarówno do pracy maszyn, jak i odgłosów natury.

 

Mecenasem Teatru jest AQUA

Mecenas Teatru AQUA

 

Partnerem Teatru jest BANK PKO BP

Partner Teatru BANK PKO BP

 

 

Twórcy
spektaklu

Scenariusz i reżyseria 
Jacek Popławski

Scenografia 
Martyna Dworakowska

Muzyka 
Hubert Pyrgies

Choreografia 
Marta Bury

Reżyseria światła 
Maciej Iwańczyk

Konsultacje historyczne 
Jacek Kachel

Aktorzy:
Dominika Kaczmarek
Katarzyna Pohl
Dagmara Włoszek-Rabska/
Magdalena Obidowska
Konrad Ignatowski
Ziemowit Ptaszkowski
Radosław Sadowski

 

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.