Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 7 lat

Czas trwania

75 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

Kiedy jesteś niedużym, Świat opowiadają Ci dorośli. Ufasz im, że Cię kochają i troszczą się o Twoje bezpieczeństwo. Ufasz bezwarunkowo. Z czasem rośniesz a razem z Tobą rośnie Świat. Ty stajesz się duża/duży a Świat szeroki, dzięki czemu widać więcej i dalej. Wtedy przychodzi moment, kiedy opowieści dorosłych nie wystarczą, bo wzbiera w Tobie ciekawość, by ten świat zwiedzić na własną rękę, po swojemu i właśnie wtedy może się okazać, że…jest inny i bardziej pokręcony niż podejrzewałaś/podejrzewałeś.
I miej pewność, że wystarczy Ci odwagi, by ten świat pokochać. Otwarta głowa i serce wyznaczą nowe szlaki, o których dorośli nawet nie śnili. Opowiesz nową, najpiękniejszą historię o Świecie, którego miałaś/miałeś szczęście doświadczać.
Zapraszam na wrześniową premierę SMOKÓW. 
…bo powiem Wam w tajemnicy, że jeden świat to mało…

Anna Nowicka


Smoki żyją normalnie – uczą się w szkołach, chodzą do pracy, mają rząd i prezydenta… a wieczorami opowiadają swoim smoczym dzieciom bajki na dobranoc - straszne legendy o złych i okropnych ludziach, których należałoby się bać, ale którzy na szczęście tak naprawdę nie istnieją. Tylko, że ludzie przecież istnieją i opowiadają swoim dzieciom takie same historie, ale o smokach. A gdyby tak można było odbyć podróż pomiędzy tymi światami? Co się stanie, gdy smok i człowiek się spotkają? Czy smok Roar i człowiek Karol z wiernym towarzyszem Prosiakiem, będą potrafili odrzucić uprzedzenia, strach i wspólnie wykonać trudne i niebezpieczne zadanie?
Smoki w reż. Anny Nowickiej to zabawne i wzruszające przedstawienie, którego tematem są tolerancja, akceptacja i potrzeba odkrywania świata, bez uprzedzeń i osądów

 

Mecenasem Teatru jest AQUA

Partnerem Teatru jest BANK PKO BP

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński,  Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

OKWPSW

MKiDN

Instytut Teatralny

 

Twórcy
spektaklu

Reżyseria 
Anna Nowicka

Scenografia
Marika Wojciechowska

Muzyka

Maciej Cempura

Reżyseria Światła
Prot Jarnuszkiewicz

Projekcje
Michał Jankowski

Obsada:
Martyna Gajak
Katarzyna Pohl
Marta Popławska
Konrad Ignatowski
Maciej Jabłonowski
Włodzimierz Pohl
Ziemowit Ptaszkowski
Radosław Sadowski
Tomasz Sylwestrzak

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.