Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 7 lat

Czas trwania

75 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 32 zł

  • normalny - 40 zł

  • grupowy - 28 zł

O spektaklu

Kiedy jesteś niedużym, Świat opowiadają Ci dorośli. Ufasz im, że Cię kochają i troszczą się o Twoje bezpieczeństwo. Ufasz bezwarunkowo. Z czasem rośniesz a razem z Tobą rośnie Świat. Ty stajesz się duża/duży a Świat szeroki, dzięki czemu widać więcej i dalej. Wtedy przychodzi moment, kiedy opowieści dorosłych nie wystarczą, bo wzbiera w Tobie ciekawość, by ten świat zwiedzić na własną rękę, po swojemu i właśnie wtedy może się okazać, że…jest inny i bardziej pokręcony niż podejrzewałaś/podejrzewałeś.
I miej pewność, że wystarczy Ci odwagi, by ten świat pokochać. Otwarta głowa i serce wyznaczą nowe szlaki, o których dorośli nawet nie śnili. Opowiesz nową, najpiękniejszą historię o Świecie, którego miałaś/miałeś szczęście doświadczać.
Zapraszam na wrześniową premierę SMOKÓW. 
…bo powiem Wam w tajemnicy, że jeden świat to mało…

Anna Nowicka


Smoki żyją normalnie – uczą się w szkołach, chodzą do pracy, mają rząd i prezydenta… a wieczorami opowiadają swoim smoczym dzieciom bajki na dobranoc - straszne legendy o złych i okropnych ludziach, których należałoby się bać, ale którzy na szczęście tak naprawdę nie istnieją. Tylko, że ludzie przecież istnieją i opowiadają swoim dzieciom takie same historie, ale o smokach. A gdyby tak można było odbyć podróż pomiędzy tymi światami? Co się stanie, gdy smok i człowiek się spotkają? Czy smok Roar i człowiek Karol z wiernym towarzyszem Prosiakiem, będą potrafili odrzucić uprzedzenia, strach i wspólnie wykonać trudne i niebezpieczne zadanie?
Smoki w reż. Anny Nowickiej to zabawne i wzruszające przedstawienie, którego tematem są tolerancja, akceptacja i potrzeba odkrywania świata, bez uprzedzeń i osądów

 

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński,  Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

OKWPSW

MKiDN

Instytut Teatralny

 

Twórcy
spektaklu

reżyseria — Anna Nowicka
scenografia — Marika Wojciechowska
muzyka
— Maciej Cempura
reżyseria Światła — Prot Jarnuszkiewicz
projekcje — Michał Jankowski

obsada
MARTYNA GAJAK
KONRAD IGNATOWSKI
MACIEJ JABŁONOWSKI
WŁODZIMIERZ POHL
MARTA POPŁAWSKA
ZIEMOWIT PTASZKOWSKI
RADOSŁAW SADOWSKI
TOMASZ SYLWESTRZAK
DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.