Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

młodzież i dorośli

Czas trwania

80 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 38 zł

  • normalny - 44 zł

  • grupowy - 32 zł

O spektaklu

Jak często zdarza nam się mówić: „to się nie dzieje…”, „to niemożliwe”. Jak często nieprawdopodobna, surrealistyczna wizja świata puka do naszego realnego świata. Granica między absurdem a rzeczywistością zaciera się niezauważenie, a przysłowie o gotującej się żabie przychodzi na myśl zawsze za późno. 

Taki zdawałoby się nieprawdopodobny świat tworzy Franz Kafka w swoim „Procesie”. Sięgamy po tę genialną powieść w przekonaniu, że wielka literatura antycypuje, w jakiś tajemniczy sposób wyprzedza rzeczywistość. Kafka tworzy model rzeczywistości, który mimo, że jest fikcyjny rezonuje z tym w czym uczestniczymy współcześnie, a metaforyka i poetyka jego tekstu dawno nie brzmiały tak współcześnie, prawdziwie i złowrogo. 

W naszej wizji „Procesu” nie próbujemy podkreślać współczesnego wymiaru prozy Kafki, on wydobywa się sam, nie potrzebuje pomocy. Biorąc za cel metaforę, a za środki materię teatru lalek, teatru formy i plastyki chcemy zgłębić wieloznaczną poetykę tekstu. Chcemy stworzyć model rzeczywistości zdolny wydobyć z niej pytania, które wchodzą w dialog z pytaniami Kafki. Chcemy za pomocą tego modelu sprawdzić, jak ciepła jest już woda, w której kąpie się przysłowiowa żaba.

 

Mecenasem Teatru jest AQUA

Mecenas Teatru AQUA

 

Partnerem Teatru jest BANK PKO BP

BANK PKO BP Partner Teatru

Twórcy
spektaklu

Adaptacja 
Martyna Lechman

Reżyseria i scenografia
Konrad Dworakowski

Muzyka
Piotr Klimek

Projekcje multimedialne/trailer
Rami Shaya HOLLYBABA

Obsada:
Dominika Kaczmarek / Alicja Czerniewicz
Lucyna Sypniewska
Władysław Aniszewski
Maciej Jabłonowski
Włodzimierz Pohl
Piotr Tomaszewski

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.