Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 7 lat

Czas trwania

60 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 29 zł

  • normalny - 36 zł

  • grupowy - 25 zł

O spektaklu

Reżyser inscenizacji Paweł Aigner umiejscowił akcję w szkolnej klasie. Zestawione ze sobą wiersze tworzą opowieść, w której pokazane zostały relacje pomiędzy uczniami. W przedstawieniu usłyszymy doskonale znane wiersze m.in. „Lokomotywę”, „Okulary”, „Zosię Samosię” czy „Słonia Trąbalskiego” – utwory, które większość z nas zna od kołyski. Często przybierają formę muzyczną (kompozytorem piosenek jest Piotr Klimek), a wiele z nich zostało zinterpretowanych, w nowy, zaskakujący sposób.

Niespotykaną i bardzo pomysłową scenografię, mocno działającą na wyobraźnię widza, stworzył Pavel Hubička. W proces realizacji tej niecodziennej formy plastycznej włączyli się miłośnicy teatru, którzy przez kilka tygodni przynosili do Banialuki zabawki – przytulanki. 

Premiera przedstawienia zbiegła się z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i powstania grupy Skamander. 

Twórcy
spektaklu

Reżyseria
Paweł Aigner

Scenografia
Pavel Hubička

Muzyka
Piotr Klimek

Ruch sceniczny
Karolina Garbacik

Obsada:
Martyna Gajak
Magdalena Obidowska
Marta Popławska
Lucyna Sypniewska
Dagmara Włoszek-Rabska
Władysław Aniszewski
Konrad Ignatowski
Włodzimierz Pohl
Ziemowit Ptaszkowski
Tomasz Sylwestrzak

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.