Aktorzy

DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA

AKTORKA

W Banialuce od 17 sierpnia 2015 roku.

Absolwentka  Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Wydział Lalkarski we Wrocławiu oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach.

Ważniejsze role:

Alicji w spektaklu "Księga dżungli"

Atena w spektaklu „Oresteja?”

Hermenegilda Kociubińska „Zielona Gęś”

Ważniejsze nagrody:

Rok 2020

  • Nominacja do ZŁOTEJ MASKI 2019 – Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii Aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych dla Dagmary Włoszek-Rabskiej za rolę Pchły w spektaklu Pchła Szachrajka Jana Brzechwy w adaptacji i reżyserii Lucyny Sypniewskiej.

Rok 2019

  • Nagroda Artystyczna ZASP w Bielsku-Białej „Laur Dembowskiego” dla Dagmary Włoszek za rolę Pchły w przedstawieniu Pchła Szachrajka reż. Lucyna Sypniewska.

  • Dyplom Specjalny (przyznany w ramach Nagrody Ikar 2019) dla Zespołu Aktorów spektaklu „Tuwim i…” w składzie: Małgorzata Bulska, Maria Byrska, Magdalena Obidowska, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek, Władysław Aniszewski, Konrad Ignatowski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski, Tomasz Sylwestrzak. W przedstawieniu tym aktorzy tworząc w poszczególnych scenach wyraziste indywidualne kreacje potrafią jednocześnie być dla siebie świetnymi partnerami, utalentowanymi wokalnie i choreograficznie. Ich kunszt i niezwykłe wyczucie sprawiają, że teksty Juliana Tuwima brzmią z bielskiej sceny świeżo i odkrywczo.

Rok 2018

  • Nagroda Artystyczna ZASP w Bielsku-Białej „Laur Dembowskiego” dla twórców i wykonawców przedstawienia "Oresteja?"

Rok 2017

  • Nagroda dla najbardziej obiecującego aktora lalkarza młodego pokolenia za rok 2016 dla Dagmary Włoszek za rolę w „Księdze dżungli” Roksany Jędrzejewskiej Wróbel w reżyserii Ewy Piotrowskiej (nagroda przyznawana przez Polski Ośrodek Lalkarstwa POLUNIMA).  W uzasadnieniu podkreślone zostały "imponująca świadomość formy teatralnej jaką jest maska, umiejętność komponowania ruchu, rytmu i linii dramatycznej postaci oraz nasycenia roli energią, która przenosi się na cały spektakl"

Rok 2016

  • Nominacja do Ikara 2015 (Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki) za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w roku 2015 dla Dagmary Włoszek za debiut sceniczny w Teatrze Lalek Banialuka – brawurowo zagraną rolę Alicji w przedstawieniu "Księga dżungli"

Rok 2014

  • Nagroda Marszałka Województwa Dolnoślaskiego dla Dagmary Włoszek za Najlepszy Dyplom roku 2014

Rok 2013

  • Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia twórczości artystycznej dla Dagmary Włoszek

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.